Projekt „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii” grupa III

23 listopada 2020

Grupa III 6-latków w ramach realizowanego projektu „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii” wykonała zadanie dotyczące korzyści i zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu. Dzieci z uwagą oglądały stworzoną w tym celu prezentację multimedialną „Małe robaczki – wciągaczki. Dobre i złe strony technologii”, a potem własnymi słowami wyjaśniały co to jest Internet, do czego nam służy, kiedy można bezpiecznie z niego korzystać. Po wspólnym obejrzeniu i omówieniu prezentacji, przedszkolaki zamieniły się w komputery, które łączą się za pomocąsieci zrobionej z włóczki. W ten sposób stworzyły sieć przypominającą sieć internetową.

 Katarzyna Gac-Jacak

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień„Historyczny spacer” gr. III