"Historyczny spacer" gr. III

24 listopada 2020

24 listopada grupa III 6-latków wybrała się na spacer ulicami naszego miasta, aby obejrzeć zdjęcia historycznej Pilawy. Dzieci szukały plansz ze zdjęciami na ulicach: Wojska Polskiego, Słonecznej, Krynickich i Al. Wyzwolenia. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały fotografie ludzi i miejsc z dawnych czasów oraz  porównywały je ze współczesnymi obrazami. Szczególną uwagę skupiły na wyglądzie i strojach ludzi z dawnych lat.

       Dziękujemy twórcom wystawy za wspaniałą lekcję historii naszego miasta i gminy, której celem jest kształtowanie więzi emocjonalnej i patriotycznej ze swoim miejscem zamieszkania oraz regionem.

Katarzyna Gac-Jacak

Projekt „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii” grupa IIIDzień Pluszowego Misia!