Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

19 listopada 2020

21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. Ponieważ święto wypadło w tym roku w sobotę, dlatego też obchodziliśmy go w gr. IX  w piątek. Tego dnia dzieci oraz panie przyszły ubrane na kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Dzieci otrzymały plakietki symbolizujące życzliwość. Celem przeprowadzonych tego dnia zajęć i zabaw było zachęcanie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Dzieci zastanawiały się nad tym co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak okazywać ją bliskim, kolegom i dorosłym na co dzień. Zajęcia wzbogaciły zagadki „Grzeczne słówka” oraz zabawy muzyczno – ruchowe „Iskierka życzliwości” i ” Wzajemna pomoc”. W tym  dniu każdy z nas  starał się powiedzieć drugiej osobie coś miłego.

Magdalena Trybuch

Szanowni Rodzice!Projekt „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii” grupa III