Koncert na żywo w wykonaniu grupy muzycznej "LIMBOS"- "Pejzaże Muzyki Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości"

10 kwietnia 2019

10 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się koncert na żywo w wykonaniu grupy muzycznej „LIMBOS” zatytułowany „Pejzaże Muzyki Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości”.

Jak zawsze o muzyce opowiadał Pan Wiesław Miadziółko a w programie usłyszeliśmy takie utwory:

• WARSZAWIANKĘ– marsz z 1831 roku- muz. Karol Kurpiński
  • MAZUREK F-dur– muz. Fryderyk Chopin
  • POLONEZ–  z filmu Pan Tadeusz- muz. Wojciech Kilar
  • JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE– z filmu Zapomniana Melodia- muz. Henryk Wars
  • CZARNE CHMURY– muzyka filmowa- Waldemara Kazaneckiego
  • WIĄZANKĘ TRADYCYJNYCH MELODII POLSKICH-  z repertuaru zespołów pieśni i tańca: Mazowsze: Kukułeczka kuka, Ej przeleciał ptaszek, Łowiczanka jestem oraz Śląsk: Gdybym to ja miała, Karlik, Karolinka
  • PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIE: My Pierwsza Brygada; Przybyli ułani pod okienko; Ułani, ułani, malowane dzieci; Niepodległa Niepokorna
  •  Była to wspaniała lekcja muzyki i historii.

Konkurs plastyczny „Dziecko w świecie przyrody”Konkurs plastyczny „Drugie życie śmieci”