Warsztaty "W świecie ciszy" gr. XII

7 kwietnia 2022

7 kwietnia w grupie XII gościliśmy panią Gabrielę, która jest osobą niedosłyszącą od urodzenia. We wczesnym dzieciństwie wszczepiono jej implant ślimakowy, dzięki któremu słyszy i mówi. Pani Gabrysia poprowadziła warsztaty mające na celu zaznajomienie dzieci ze światem ciszy. Opowiedziała im o osobach niesłyszących i ich sposobach porozumiewania się. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega język migowy. Nauczyły się migać swoje imię, zwroty grzecznościowe,  kolory, nazwy niektórych przedmiotów. Brały udział w wielu zabawach podczas których  używały tychże słów oraz czytały z ruchu warg.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem brały udział warsztatach, zadawały wiele pytań. Serdecznie dziękujemy pani Gabrysi za przybycie i przybliżenie nam świata osób niesłyszących.

Magdalena Trybuch

Spotkanie z trenerem sportów rowerowych 6-latkiSpotkanie z lekarzem dentystą w grupie dzieci 6-letnich