Spotkanie z lekarzem dentystą w grupie dzieci 6-letnich

8 kwietnia 2022

8 kwietnia 2022r.

  7 kwietnia  to Światowy Dzień Zdrowia. W tym dniu odbywały się pogadanki na temat właściwego odżywiania, higieny ciała oraz zdrowego stylu życia. Miały one na celu pokazanie przedszkolakom, że zdrowie to olbrzymia wartość, o którą trzeba nieustannie dbać.

 W troskę o nasze zdrowie wpisuje się również dbanie o zęby i higiena jamy ustnej. W związku z tym zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią stomatolog Annę Wenderholm oraz higienistkę stomatologiczną panią Jolantę Trębacz.  Pani Ania opowiedziała dzieciom o zawodzie dentysty. Przedszkolaki mogły zobaczyć narzędzia używane w gabinecie stomatologicznym. Na specjalnie przygotowanych rekwizytach  dentystka pokazała z czego składa się ząb i co się z nim dzieje, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom co należy robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Pokazała na modelu szczęki obecnie zalecaną technikę mycia  zębów oraz  zachęcała regularnych do wizyt w gabinecie. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa.

 Dziękujemy naszym gościom za wizytę w naszym przedszkolu i poświęcony nam czas.

Magdalena Trybuch

Warsztaty „W świecie ciszy” gr. XIIZdrowe kanapki 6-latki