Uroczyste zakończenie projektu edukacyjnego „Bajkowe cztery pory roku”

24 czerwca 2016

16 czerwca przedszkolaki z gr. 5 uczestniczyły w uroczystym zakończeniu projektu edukacyjnego pt. „Bajkowe cztery pory roku” zorganizowanego wspólnie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilawie.

W ciągu całego roku szkolnego przedszkolaki raz w miesiącu uczestniczyły w spotkaniach w Bibliotece, podczas których słuchały bajek o aktualnej porze roku oraz wykonywały prace plastyczne związane z tematem spotkania. Były to m. in. Krasnal Hałabała, jarzębinka, Królowa Śniegu, święty Mikołaj, biedroneczki, Pani Wiosna, staw z żabkami.

Na zakończenie cyklu spotkań przedszkolaki spisały Kodeks Przyjaciela Książki i złożyły uroczystą obietnicę, kładąc rękę na najstarszą książkę w Bibliotece, że będą szanować i dbać o książki.

Pani Agnieszka Bylinka wręczyła przedszkolakom książki na pamiątkę wspólnej i owocnej współpracy. Pani Dyrektor Jadwiga Polak podziękowała pani kierownik Biblioteki Grażynie Jałocha oraz paniom: Agnieszce Bylince i Magdalenie Dziedzic za ciekawe projekty organizowane dla naszego przedszkola, a także za udaną i ciekawą współpracę obu placówek.

Przedszkolaki również bardzo dziękują za czarodziejską przygodę z książką.

           Aleksandra Sobol-Jałocha, Magdalena Trybuch

Teatrzyk pt. „Przyjaźń to skarb”BEZPIECZNE WAKACJE 2016