Spotkanie z listonoszem gr. VII i XIII

7 grudnia 2022

7 grudnia grupa VII i XIII gościła listonosza w ramach realizacji tematu kompleksowego „Na poczcie”. Pan Sławek opowiedział dzieciom na czym polega praca listonosza, pokazał przybory potrzebne do jej wykonywania np. torba, tablet, datownik, druki, długopis. Przedszkolaki poznały nowe określenia takie jak: adresat, nadawca, adres. Dowiedziały się jak wyglądają etapy wędrówki listu lub paczki. Miały również okazję sprawdzić jak działa datownik. Następnie pan Sławek przypomniał sobie, że w torbie ma niezwykły list dla dzieci, który napisał do nich sam  Święty Mikołaj! Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały listu, z którego wynikało, że już niebawem się spotkają:)) Na zakończenie dzieci otrzymały  od pana listonosza cukierki oraz upominki związane z pocztą. Dziękujemy panu Sławkowi za ciekawe spotkanie :))

Magdalena Trybuch

Spotkanie z Mikołajem 3-latkówProjekt edukacyjny „Z Franklinem w świat dziecięcych emocji” – Gr. VII