Projekt "Las, dwa, trzy - matematyczne przygody wśród przyrody" Gr. IX

6 maja 2020

Dzięki rodzicom i przedszkolakom z grupy IX, udało się zdalnie kontynuować projekt „Las dwa trzy-matematyczne przygody wśród przyrody”. Dzieci, przy pomocy rodziców wykonały zadania:

-„Zasadził przedszkolak rzepkę w ogrodzie”– założenie i uprawa ogródka warzywnego.

-„Eksperymenty w kuchni„- wykorzystanie plonów ogródka warzywnego do przygotowania dowolnego posiłku/potrawy/przetworów (wg pomysłu nauczyciela) 

 -„wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia„- zapoznanie dzieci z wybraną dawną zabawą/grą podwórkową np.

-„Kuchnia błotna„- stworzenie we współpracy z rodzicami zewnętrznej kuchni błotnej, która dzięki dostępowi do wody i piasku umożliwi dzieciom eksperymentowanie i rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego oraz takich umiejętności matematycznych jak: odmierzanie, ważenie, przeliczanie. 

Przedszkolaki i ich rodzice licznie wzięły również udział w konkursie „Matematyczna ekotorba”- wykonanie ekotorby na zakupy z matematycznym rysunkiem/aplikacją/hasłem promującym matematykę.

Obecna sytuacja pokazuje, że mimo odległości, która dzieli nas z dziećmi, wszystko jest możliwe! A to dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców. Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom i rodzicom. Pozdrawiamy!

Propozycje zabaw i ćwiczeń dla 6-latkówSzanowni Rodzice!