Projekt edukacyjny "Z Pyzą na polskich dróżkach" Gr. XII

14 czerwca 2022

14 czerwca grupa XII gościła w Bibliotece Publicznej. Było to już ostatnie spotkanie w ramach wspólnie realizowanego projektu edukacyjnego „Z Pyzą na polskich dróżkach”. Dzięki fascynującym przygodom Pyzy, bohaterki książki Hanny Matuszewskiej, dzieci mogły podziwiać piękno ojczystego krajobrazu, poznawać wybrane regiony Polski, tradycje, zwyczaje oraz sztukę ludową.  

 Tym razem rezolutna Pyza zabrała dzieci  w podróż do Gdańska. Przedszkolaki wysłuchały również legendy pt. „Mikołajek”. Następnie wykonały piękny obrazek przedstawiający latarnię morską na tle morza. Na zakończenie projektu  wszystkie dzieci wraz z paniami otrzymały” Pamiątkowy bilet z rocznej podróży z Pyzą na polskich dróżkach”.

Dziękujemy pani Agnieszce za miłe i ciekawe spotkania w bibliotece, wspaniałe pomysły oraz poświęcony nam czas :-))

Magdalena Trybuch

„Duże dzieci małym dzieciom”ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO SZEŚCIOLATKÓW