Projekt edukacyjny "Ważne opowieści"

27 maja 2022

  27 maju grupa XII zakończyła trwającą od października 2021r. realizację projektu edukacyjnego „Ważne opowieści”. Celem ogólnym projektu było wprowadzenie dzieci w świat wartości uniwersalnych oraz wyposażenie  ich w wiedzę i umiejętności, które pomogą im  w przystosowaniu się do otaczającego świata i jego reguł. Przez świat wartości prowadziła nas  między innymi książka pt. „12 ważnych opowieści” – polscy autorzy o wartościach. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest szacunek, uczciwość, sprawiedliwość, szczęście, piękno, mądrość, samodyscyplina, odwaga, dobroć, odpowiedzialność, miłość, przyjaźń i tolerancja. Przedstawienie każdej z powyższych wartości polegało na omówieniu jej istoty przy okazji czytania zabawnych i pouczających opowieści, oglądania filmów, obserwowania i doświadczania sytuacji życiowych. Zachęcałyśmy dzieci do dyskusji o konsekwencjach stosowania i zaniechania tych wartości.

Na zakończenie projektu wspólnie wykonaliśmy „wartościowy” plakat. Mamy nadzieję, że mocny system wartości moralnych, w który chciałyśmy wyposażyć dzieci będzie procentował w ich dalszym życiu.

Magdalena Trybuch

Projekt edukacyjny „Z Pyzą na polskich dróżkach”II SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW