Ozdabianie pierników gr. XII

17 grudnia 2018

            W poniedziałek 17.12.2018 r. dzieci z grupy XII postanowiły własnoręcznie udekorować pierniczki. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem ozdabiało ciasteczka. Lukier i posypka sprawiły, że pierniki zamieniły się w kolorowe słodkości! Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Każdy pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Dzieci mogły zabrać pierniczki do domów, a niektóre z nich ozdobiły choinkę w naszej sali. Była to wielka frajda i  radość dla przedszkolaków.

Poprzez wspólne działanie, samodzielne doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania. 

Bardzo dziękujemy Pani Oldze Bogusz, mamie Ali, za przygotowanie pierniczków
 i kolorowych ozdób do dekoracji.

Katarzyna Gac-Jacak

Spotkanie z Mikołajem w grupach dzieci 3-letnich„Przedszkolak dla Powstańca”