Narodowy Dzień Sportu

9 października 2017

6 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Z tej okazji każdy oddział otrzymał od pani dyrektor Jadwigi Polak piłkę nożną oraz dużo ciepłych słów i zachęt do podejmowania aktywności fizycznej. Tego dnia odwiedził nas również trener, pan Robert Rokicki, który wspólnie z nauczycielkami poprowadził różne dyscypliny sportowe. Przedszkolaki chętnie brały udział we wszystkich dyscyplinach, a z ich twarzy nie znikał uśmiech.
O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.

Koło plastyczne „Mali artyści” gr. VZ Franklinem w świat literatury dziecięcej gr. XII