Międzynarodowy Projekt "Z kulturą mi do twarzy" Gr. VI, XIII

18 października 2022

Nasze przedszkole w tym roku szkolnym bierze udział w Międzynarodowym Projekcie „Z kulturą mi do twarzy”. Jednym z zadań do zrealizowania jest kultywowanie tradycji ludowych i regionalnych. Dlatego też grupa 6 i 13 spotkały się z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich Lipowianki. Panie opowiedziały dzieciom o tym, czym się zajmują w ramach działalności KGW. Zaprezentowały także stroje, które noszą obecnie i takie, które były noszone wiele lat wcześniej. Zaśpiewały dwie ludowe pieśni: „W moim ogródeczku” oraz „Hej, z góry, z góry”. Dzieci były bardzo zaciekawione i zainteresowane, bo po raz pierwszy miały okazję spotkać tak wyjątkowych gości. Na zakończenie wizyty 6- latki zatańczyły taniec łowicki „Klapok”, a 5- latki wręczyły laurkę w podziękowaniu za przybycie i wspólnie spędzony czas. 

Anna Płociennik

Dzień Edukacji NarodowejTeatrzyk pt. ,,Wilk i siedem koźlątek”