„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” – wizyta w Bibliotece gr. VII

9 listopada 2019

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek” czterolatki z grupy VII wzięły udział w zajęciach, które odbyły się w bibliotece. Podczas spotkania opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną „Bal postaci z bajek”. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i radziły sobie z zadaniami. Pokazały, że bardzo dobrze znają bajki. Ten dzień był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i bogate słownictwo. Małgorzata Łączyńska

„Symbole narodowe” – zajęcia otwarte gr. XI„Bezpieczny przedszkolak” – próbna ewakuacja