"Dzień Pluszowego Misia"

25 listopada 2017

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
24 listopada pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci zorganizowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja misiowych ciasteczek.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

„Święto jesieni” – występy dzieci 4-letnichZajęcia otwarte pt. „Bajka o jeżyku, który szukał domu na zimę” gr. IV