Dzień koloru brązowego

30 października 2015

W piątek 30 października w naszym przedszkolu był ogłoszony dniem koloru brązowego. Dzieci bawiły się przy muzyce Rynkowskiego „Dziewczyny lubią brąz”, lepiły z brązowej plasteliny oraz odszukiwały przedmiotów w sali, które mają kolor brązowy.

Zaraz po śniadaniu przedszkolaki poznały historię powstania czekolady na podstawie utworu „Tosia odkrywa czekoladę”, którą następnie degustowały. Łącząc barwy, czerwoną i zieloną, malowały kontury wybranych zwierząt (konia, niedźwiedzia lub psa). Po podwieczorku zrobiły wafle, smarując je czekoladową nutellą, którymi częstowały swoich rówieśników.

Chętne dzieci, na papierowych tackach, układały z czekoladowych kwadracików pierwszą literę swojego imienia. Cały dzień miną w radosnej i słodkiej atmosferze.

Małgorzata Łączyńska

 

„Jesienne witaminki” gr. III i IVPasowanie na przedszkolaka