"Dzień babci i dziadka"

27 stycznia 2017

Styczeń to zimowy miesiąc, pełen chłodnych dni. Jednak w naszym przedszkolu było kilka wyjątkowych dni, kiedy każdemu zrobiło się cieplej na sercu – był to Dzień Babci i Dziadka. Każda grupa zaprosiła swoje kochane Babcie i Dziadków do przedszkola. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej Babci i niejednemu Dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Po uroczystości dzieci wręczyły upominki oraz zaprosiły Babcie i Dziadków na poczęstunek. Szczęśliwe, rozpromienione i wzruszone twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

W grupie XI Babcie i Dziadkowie mieli okazję spotkać się również z panem Policjantem, który przekazał ważne informacje na temat bezpieczeństwa w codziennym życiu seniora. Każdy z uczestników spotkania (jak również Babcie i Dziadkowie z pozostałych grup) otrzymał odblaskową opaskę, by być widocznym i bezpiecznym na drodze podczas spacerów i wycieczek, także z wnukami.

Anna Płóciennik

 

Zajęcia plastyczne w MGOK gr. IVBal karnawałowy