11 maja Ogólnopolski Dzień Optymizmu

11 maja 2015

Nasze przedszkole, wraz z innymi przedszkolami w Polsce, dnia 11 maja obchodziło uroczyście „Święto Optymizmu”.
Podczas obchodów Święta Optymizmu cała społeczność przedszkola ubrana była w kolorach tęczy. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych, a dalszą część imprezy poprowadziła p. Katarzyna Gac-Jacak. Najpierw wszyscy głośno odśpiewali Hymn Przedszkola, a panie odczytały „Wiersz Optymisty”. Do nieba wzniosły się wypełnione helem kolorowe balony – niczym „tęczowa iskierka”. Potem wszystkie dzieci zabrały się do budowania „Tęczowej Autostrady Optymizmu”. Ozdobiły ją radosnymi, optymistycznymi znakami wykonanymi samodzielnie z różnych materiałów plastycznych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „bilet optymizmu”, który upoważniał ich do przejścia wraz z rodzicami przez „Tęczową Autostradę Optymizmu”.

Kolorowe dni w przedszkoluDzień Mamy i Taty