Kolorowe dni w przedszkolu

25 kwietnia 2015

W ramach realizacji programu „Optymistyczne Przedszkole” w naszym przedszkolu prowadzone są spotkania z kolorami. Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania. W konsekwencji wpływa na wrażliwość, estetykę i rozwój kreatywności.

Głównym zamierzeniem projektu jest podejmowanie różnorodnych działań edukacyjnych, których głównym celem będzie utrwalanie umiejętności rozpoznawania kolorów, stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dzieci, integrowanie dzieci młodszych i starszych podczas wspólnej zabawy, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, stworzenie atmosfery radosnych przeżyć i wesołej zabawy.


Wystawa klocków Lego11 maja Ogólnopolski Dzień Optymizmu