Wycieczka grupy XI do fabryki bombek

17 listopada 2019

Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały. 5-latki z grupy XI teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny, ale ciekawy proces. Dnia 15.11.2019 r. przedszkolaki poznały proces produkcji pięknych ozdób choinkowych w Fabryce Bombek „Silverado” w Józefowie.

        Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Następnie przedszkolaki przeszły do DEKORATORNI. To właśnie w tym miejscu każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do WZORCOWNI, aby podziwiać zbiór 10000 prawdziwych dzieł wykonanych tam ze szkła.

Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami.  To była naprawdę udana wycieczka!

Katarzyna Gac-Jacak

Owocowe szaszłyki gr.IIIPasowanie na przedszkolaka