Wycieczka do Warszawy gr. VI i VIII

28 marca 2018

Dnia 6 marca 2018r. zorganizowano wycieczkę do Warszawy. Dzieci 6 letnie z Przedszkola Samorządowego zwiedziły Sejm RP, gdzie przewodnikiem był Poseł RP Grzegorz Woźniak. Przedszkolaki obejrzały makietę Sejmu, najciekawsze miejsca w parlamencie i siedziały w ławkach poselskich. Poseł Woźniak opowiedział dzieciom jak przebiegają obrady sejmu i kto je rozpoczyna. Zwrócił tez uwagę na atrybuty Marszałka Sejmu. 6 latki były bardzo zadowolone i dumne z upominków, jakimi zostały obdarowane przez posła.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Dzieci długo czekały na naukowe atrakcje, jakich dostarczyło im Centrum. Poznały tam prawa fizyki- samodzielnie wykonując doświadczenia i eksperymenty. Bardzo im się podobał świat samodzielnego eksperymentowania. Ponadto dzieci zaciekawiło co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu, jak działa wir wodny czy wehikuł pomysłu mistrza Leonardo da Vinci.
Wycieczka była bardzo udana a dzieci bogate we wrażenia i samodzielną zdobytą wiedzą wróciły do przedszkola zadowolone dzieląc się następnego dnia wrażeniami
z przedszkolakami, które jeszcze nie były w Sejmie RP ani w Centrum Kopernika.
Ewa Tudek

Pierwszy dzień wiosnyKonkurs recytatorski „Przyszła do nas Pani Wiosna”