Wycieczka do Lawendowej Siwianki - warsztaty i Spotkanie ze Świętym Mikołajem Gr. VII i XII

9 grudnia 2022

W piątek 9 grudnia przedszkolaki z gr. VII i XII pojechały na wycieczkę do Lawendowej Siwianki. Na początku  pani opowiedziała dzieciom o uprawie, zastosowaniu i przetwarzaniu lawendy. Każdy otrzymał lawendowy pierniczek, który trzeba było ozdobić lukrem i posypką, a potem zjeść ze smakiem, popijając lawendową lemoniadą 🙂 Po smacznym deserze dzieci wykonały lawendowego bałwanka, zatańczyły bałwanko

wy taniec oraz wysłuchały opowieści  o wierzeniach i zwyczajach związanych z Wigilią, z choinką, szopką i kolędnikami. Następnie wszystkie dzieci przebrały się za kolędników i wspólnie kolędowały. Po świetnej zabawie dzieci w ramach obiadu zjadły upieczone na ognisku kiełbaski. Apetyty dopisywały wszystkim :)) Później przedszkolaki namalowały piękne rysunki dla Świętego Mikołaja, włożyły je do koperty i wrzuciły do mikołajowej skrzynki pocztowej. W Starej Chacie spotkały się z długo wyczekiwanym  Świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim super prezenty :)) Wszyscy wrócili z wycieczki pełni radości i fantastycznych wrażeń :)))

Magdalena Trybuch

Projekt edukacyjny „Z Franklinem w świat dziecięcych emocji” – Gr. VIISpotkanie autorskie z Panią Gabrielą Kisielewicz