Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

18 kwietnia 2018

Dnia 11 kwietnia 2018r., 6-latki z grupy VI i VIII wyjechały na zajęcia edukacyjne do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Na miejscu pracownicy nadleśnictwa przekazali nam ciekawe informacje o tajnikach otaczającej nas przyrody i lesie. Dzieci poznały zagrożenia płynące ze świata zwierząt leśnych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały ekspozycję muzealną przedstawiającą imitacje drzew i zwierząt mieszkających w naszych lasach takich jak: rodzinę majestatycznych jeleni, łosi, dzików, saren, bobrów i wile innych mieszkańców lasów, którym dzieci mogły przyjrzeć się z bliska. Po zwiedzeniu ekspozycji udaliśmy się do miniaturowego lasu, czyli Sali z makietą „cykl życia lasu”, prezentującą cykl życia drzewostanu od nasionka do dojrzałego drzewostanu. 6-latki poznały codzienną pracę leśników.
Po zajęciach w budynku leśniczówki przedszkolaki podążyły suchą nogą przez „Goździkowe Bagno”, poznając wybrane rośliny.
Dużo radości sprawił dzieciom pobyt na placu zabaw.
Była to bardzo ciekawa i udana wycieczka, dzieci wróciły o przedszkola pełne nowych wrażeń i wzbogacone o wiedzę przyrodniczą.
Teresa Nowak

Spotkanie z doktorem Radosławem Maszkiewicz, lekarzem weterynarii„Święto wiosny” – przedstawienie dzieci 3-letnich