Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pilawie

28 kwietnia 2016

W czwartek 28 kwietnia, dzięki uprzejmości, Pana Naczelnika Leszka Trzeciaka i Pana Prezesa Zbigniewa Kisielewskiego, przedszkolaki z gr. V odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Pilawie.

Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie zrobiony bukiet wiosennych kwiatów.

 

„Wiosenne czytanie” cd.Ratownik medyczny gr. IV