Wizyta leśniczego

6 lutego 2020

31 stycznia do dzieci 6-letnich z naszego przedszkola zawitał niezwykły gość – leśniczy. Przybliżył on dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. Leśniczy wyjaśnił, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą – głównie ptaki. Podkreślał, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Pan leśniczy zaznaczył, że my ludzie, w lesie jesteśmy gośćmi i powinniśmy szanować gospodarzy czyli zwierzęta i rośliny się tam znajdujące.

Dzień ten stał się doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań dzieci, kształtowania proekologicznej postawy wśród naszych przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy Panu Mateuszowi  Flis za inspirujące spotkanie.

Aleksandra Lis