"Świąteczne pierniczki" - 5-latki

16 grudnia 2016

Zgodnie z przedświąteczną tradycją 5 latki z naszego przedszkola w ramach prężnie działającego „Kącika kulinarnego” upiekły pyszne, świąteczne pierniczki.

Przedszkolaki najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki i zakładając fartuszki oraz czapki kucharskie. Następnie poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gry wszystko było gotowe mali kucharze z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy: wałkowali ciasto, wykładali ciasto za pomocą foremek. Efektem ich pracy były pełne blaszki pierniczków, które piekły się w przedszkolnej kuchni.

Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe, 5 latki przystąpiły do ich dekorowania kolorowymi i lukrowymi pisakami.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne i apetyczne.

Teresa Nowak

 

Urodziny w grupie XIZajęcia w MGOK-u gr. IX