Ratownik medyczny - 5-latki

13 lutego 2019

Dnia 11 lutego dzieci 5 letnie gościły ratowników medycznych- Pana Mateusza i Panią Olę . Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy

w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ponadto przedszkolaki nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszym gościom bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola.

Aleksandra Piwek

Zajęcia z p. Dorota Dziamską w gr. VIKoncert muzyczny „Spotkanie z muzyką”