"Przedszkolaki Ojczyźnie" 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

21 listopada 2018

#RekordDlaNiepodległej

Ubiegły tydzień upłynął naszym przedszkolakom pod hasłem przygotowań do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W środę sześciolatki spacerowały ulicami Pilawy z biało czerwoną flagą. W czwartek pięciolatki wybrały się na spacer, aby rozdawać napotkanym mieszkańcom 100 chorągiewek. Pierwsza chorągiewka została wręczona Pani dyrektor, natomiast setną chorągiewkę otrzymała Pani burmistrz- Albina Łubian. Czterolatki natomiast spacerowały ulicami Pilawy z białymi i czerwonymi balonami. Trzylatki spacerowały wokół przedszkola niosąc w rączkach biało-czerwone balony. Zwieńczeniem tygodnia była inscenizacja w wykonaniu dzieci z grup III i XI. Słowem, tańcem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, oraz wyraziły miłość do ojczyzny. Nasze przedszkole włączyło się także do akcji „Rekord dla Niepodległej” poprzez wspólne odśpiewanie czterozwrotkowego hymnu państwowego. Dla dzieci i nauczycieli był to niezapomniany dzień.

Aleksandra Piwek

„Mali badacze” – gr. IIITeatrzyk kukiełkowy „Kocmołuszek”