Przedszkolaki i alpaki

11 czerwca 2019

Dnia 05 czerwca dzieci z grupy IV i XII były na wycieczce w „Zagrodzie Alpaki” w Woli Miastkowskiej, podczas której miały okazje zapoznać się z alpakami i ich zwyczajami. Przedszkolaki mogły karmić zwierzęta, dotknąć ich, a także zgłębić tajniki wrzeciona i wełny, która jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Wielką atrakcją była możliwość spaceru z alpakami oraz przebywanie z nimi na wybiegach. Nie zabrakło także gier i zabaw z animatorkami oraz wspólnego grilla. Na pamiątkę tego radosnego spotkania każde dziecko wykonało pracę plastyczną z wykorzystaniem wełny z alpaki. Przedszkolaki same przekonały się, że alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, pozytywnie nastawione do dzieci.

Katarzyna Gac-Jacak

Ciasteczka w gr. IX„Mali badacze” gr. III