Projekt „Młodzi młodszym” gr. V

29 listopada 2019

4-latki  z grupy V biorą udział w projekcie pt. „Młodzi młodszym”  realizowanym wspólnie z uczniami klasy VI w Publicznej Bibliotece w Pilawie. Na pierwszym spotkaniu w październiku przedszkolaki i szóstoklasiści poznali się i dzięki wspólnym zabawom zintegrowali. 4-latki wysłuchały opowiadanie pt.  „Franklin i nowy przyjaciel”  w wykonaniu uczniów.

Przez cały miesiąc przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na następne spotkanie z nowymi przyjaciółmi.  W listopadzie uczestnicy projektu obejrzeli prezentację multimedialną o różnych rodzajach dyń. Odbyły się zabawy ruchowe, konkursy, zagadki z dynią w roli głównej.

Przedszkolaki z zaciekawianiem wysłuchały opowiadania pt. „franklin i wielka dynia” w aktorskim wykonaniu uczniów. Na koniec spotkania każdy uczeń razem z przedszkolakiem wykonali wspólnie dynią z pasków papieru, które 4-latki przyniosły do przedszkola na wystawę.

Teresa Nowak

Spotkanie z twórczością Juliana Tuwima5-latki poznają zawód bibliotekarza