Projekt edukacyjny "Z Franklinem w świat dziecięcych emocji" Gr. VII

18 maja 2023

W czwartek 18 maja sześciolatki z gr. VII zakończyły Projekt Edukacyjny „Z Franklinem w świat dziecięcych emocji” realizowany wspólnie z Biblioteką Publiczną w Pilawie. Na większości spotkań obecni byli również uczniowie klasy VIII B, aktywnie uczestnicząc w zajęciach. Projekt przebiegał w oparciu o serię książeczek o Franklinie autorstwa Paulette Bourgeois i Brendy Clark, których bohaterem jest mały żółw o imieniu Franklin. Te krótkie opowiadania pomogły dzieciom nazwać i zrozumieć emocje, których doświadczają. Tym razem przedszkolaki i „starszaki” wysłuchały opowiadania pt. „Franklin i nowy przyjaciel”, które świetnie wpisało się w zakończenie projektu, ponieważ jedni i drudzy kończą obecny etap edukacyjny i od września zaczynają kształcenie w nowych placówkach. Emocje, które towarzyszyły bohaterom opowiadania tj. niepewność, obawa, lęk przed nieznanym, ale także nadzieja na nawiązanie nowych przyjaźni są im teraz szczególnie bliskie. Następnie przedszkolaki przy wsparciu ośmioklasistów wykonały z papieru postać Franklina. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy pani Agnieszce za poświęcony czas i fantastyczne pomysły, wręczając jej upominek wykonany przez dzieci:))

Magdalena Trybuch

Festiwal Piosenki o Zdrowiu Gr. VIIIPASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA