„ Oszczędzaj kropelkę” – eksperymenty z wodą - Gr. IX

9 października 2020

9.10.2020r. W tym dniu wszystkie dzieci  przyszły do przedszkola  ubrane w kolorze niebieskim, zamieniając się tym samym w kropelki wody.

Zajęcia miały na celu  rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Przedszkolaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie i dowiedziały się jak dużo jej jest na kuli ziemskiej. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty.Podczas różnych zabaw i zajęć nasi mali odkrywcy dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie. Doświadczenia przyczyniły się do podjęcia działań związanych z oszczędzaniem wody nie tylko w przedszkolu, ale i w domu. Dzieci zadeklarowały, że będą zachęcały domowników do oszczędnego gospodarowania wodą poprzez zwracanie uwagi na umiejętne wykorzystanie jej podczas mycia naczyń, mycia zębów czy kąpieli.

Milena Antolak

Jesienna wyprawa do lasu gr. III i IVDrodzy Rodzice