Otwarcie Żłobka Samorządowego w Pilawie

29 września 2022

W czwartek 29 września br. w Pilawie odbyła się niecodzienna i wyjątkowa uroczystość związana z oficjalnym otwarciem pierwszego na terenie Miasta i Gminy – Publicznego Żłobka w Pilawie. Utworzenie placówki było szczególnie ważne dla lokalnej społeczności, a   realizacja inwestycji cieszy tym bardziej, że obiekt powstał dla najmłodszych mieszkańców między innymi po to, by ich rodzice mogli powrócić na rynek pracy.  
Na zaproszenie władz samorządowych oraz Dyrektora placówki w uroczystości udział wzięli   między innymi: Senator RP Maria Koc, przedstawiciel Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Mateusz Lewicki, Członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach Adam Skup, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Garwolinie Halina Poszytek, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie Dorota Brojek, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pilawie Dorota Niemiec – Jóźwicka wraz z radnymi, Sekretarz Miasta i Gminy Pilawa Monika Śniegucka, Dyrektorzy i Kierownicy Jednostek Organizacyjnych Miasta i Gminy, nauczyciele oraz społeczność przedszkolna i żłobkowa, wykonawcy,   inspektorzy oraz kierownicy budowy. Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci 6 letnich z Przedszkola w Pilawie.

Dzień PrzedszkolakaDzień chłopaka gr. VI