Międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"

28 stycznia 2021

28 stycznia grupa IX realizowała kolejny moduł Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja – Moc słów. Celem zabaw i zajęć przeprowadzonych tego dnia było wdrożenie dzieci do zachowań akceptowanych społecznie, wprowadzenie w kulturę bycia, a także przypomnienie o używaniu zwrotów grzecznościowych w codziennym życiu. Przedszkolaki zastanawiały się na czym polega „Magia słów” i jaką ma moc. Dzieci dowiedziały się, że wypowiadane przez nas słowa mogą komuś sprawić radość, ale też zranić. Dużą atrakcją  była podróż „pociągiem” do Krainy Magii Słów. Po otrzymaniu biletów i skasowaniu ich przez „konduktora”, dzieci odwiedziły cztery stacje: Wierszykowo, Dla każdego coś miłego, Trzy magiczne słowa i Medale wdzięczności. Podczas tej podróży przedszkolaki wysłuchały wiersza „Magia słów”, okazywały życzliwość poprzez mówienie sobie nawzajem miłych rzeczy, a następnie umieściły serduszka na „Drzewie pięknych słów”. Dzieci odgrywały scenki dramowe dotyczące trzech magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Na zakończenie przedszkolaki wykonały dla kolegi bądź koleżanki medale wdzięczności. Wszyscy z radością i z zainteresowaniem uczestniczyli w tej niezwykłej podróży.

Magdalena Trybuch

Milena Antolak

Bal Karnawałowy 4-latkiBal Karnawałowy 5-latki