Międzynarodowy Dzień Ziemi Gr. VI

21 kwietnia 2023

Każdego roku 22 kwietnia, na całym świecie, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji dzieci z grupy VI z panią Anią Płóciennik i p. Magdaleną Soszka przygotowały piękne przedstawienie, zbudowały wielkie drzewo czy wraz z rodzicami stworzyły wystawę „dzieł sztuki” z recyklingu. Na zakończenie przedszkolaki ozdobiły w kwiaty chodnik wokół przedszkola.

Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

Tegoroczny Dzień Ziemi był bardzo kolorowy i udany.

Magdalena Soszka, Anna Płóciennik

Zajęcia z afrorytmikiSpotkanie z malarką