Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie IX

16 września 2020

„ Dot Day” obchodzony jest na całym świecie 15 września – jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Różne instytucje organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Wszyscy w tym dniu przyszliśmy ubrani w grochy i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z Vashti – dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik z tytułową „Kropką”. Następnie dzieci rozmawiały na temat problemu Vashti i sposobu jego rozwiązania. Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką – nasi wychowankowie rysowali swoje „dzieło”, ozdabiali kropkę, układali „kropkowe” wzory. Powstała również galeria tych wyjątkowych prac. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Milena Antolak

Kącik Technikoludka dla rodzicaDzień Przedszkolaka