"Kółko kulinarne" - 5-latki

7 kwietnia 2017

W grupie 5latków odbyły się kolejne zajęcia w ramach kółka kulinarnego. Tym razem dzieci samodzielnie robiły kanapki. Dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, poznały korzyści wynikające ze spożywania warzyw.

Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane produkty.

Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność i wyobraźnię.

Kanapki wyglądały bardzo apetycznie. Były kolorowe i pełne witamin.

Małgorzata Łączyńska

„Wędrówki z Misiem Uszatkiem po Polsce” – gr. IXWielkanocne jajeczka