"Jasełka"

16 grudnia 2015

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Już od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali się do występów. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Zgodnie z tradycją, na koniec występów przyszedł Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. W tym roku Mikołaj przyniósł prezenty również dla „grzecznych„ rodziców. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto. Kolejny raz potwierdziły się słowa Jana Pawła II:
„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym….”

 

Teatrzyk „Zimowa opowieść”„Bajkowe cztery pory roku” c.d.