"Dzień Talentów"

4 maja 2016

Dn. 29.04.16r. w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Talentów”. W tym dniu poszczególne sale zamieniły się w pracownie talentów. Przedszkolaki przechodząc z sali do sali miały możliwość rozwijania różnych talentów. W sali gr. I dzieci miały możliwość rozwijania talentu kulinarnego. Każdy przedszkolak miał możliwość skomponowania zdrowej kanapki według własnych upodobań smakowych.

Sala gr. II zamieniła się w pracownię talentu tanecznego. W sali tej przedszkolaki uczyły się kroków krakowiaka, poleczki i walczyka. Miały możliwość tańczenia z wykorzystaniem różnych przyborów: pomponów, kolorowych chustek i kolorowych wstążek z bibuły.

W sali gr. III przedszkolaki miały możliwość rozwijania talentu muzycznego przez grę na instrumentach oraz indywidualny i grupowy śpiew piosenek.

Sala gr. IV przemieniła się w pracownię talentu plastycznego. W tym miejscu dzieci mogły wypowiadać się za pomocą różnych technik plastycznych: malowania farbami, wycinania, lepienia z plasteliny, masy solnej, rysowania pastelami oraz wykonania prac technikę orgiami.

Sala gr. V to pracownia talentu konstrukcyjnego. W sali tej dzieci tworzyły budowle i konstrukcje z różnorodnych klocków oraz układały kompozycję z różnorodnych materiałów.

W sali grupy VI przedszkolaki rozwijały talent językowy. Zadaniem dzieci było odczytywanie rebusów obrazkowo – literowych, dobieranie podpisów do obrazków, układanie wyrazów z rozsypanki literowej i klocków logo oraz sylab.

W sali gr. VII zorganizowano tor przeszkód, na którym dzieci rozwijały sprawność fizyczną i talent sportowca.

W gr. VIII przedszkolaki rozwijały talent matematyczny przez przeliczanie różnych przedmiotów, dobieranie odpowiednich cyfr, porównywanie liczebności, mierzenie, ważenie, manipulowanie figurami z wykorzystaniem mozaiki geometrycznej i klockami Dinesa.

W saligr. IX przedszkolaki rozwijały talent aktorski. Odgrywały różne scenki posługując się kukiełkami, pacynkami, strojami i rekwizytami zgromadzonymi przez rodziców.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i pokazał, że warto podejmować w przyszłości takie inicjatywy.

 

Dzień koloru żółtego gr. IIWycieczka do fabryki krówek w Milanówku