Dzień Optymizmu

17 maja 2016

W czwartek 12 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Optymizmu, który upłynął w atmosferze radości, uśmiechu i zabawy. Świętu Optymizmu patronują autorki programu „Optymistyczne Przedszkole” – I. Dzierzgowska i M. Nawrot. Celem programu jest rozwijanie podstawy optymizmu, integracji i współpracy społeczności przedszkolnej.

W tym roku wszyscy nasi wychowankowie przedstawili w formie plastycznej radość optymizm na jednym kawałku puzzla, a następnie podzielili się swoją radością obdarowując puzzlami swoich bliskich. Jeden z puzzli został wysłany do Przedszkola Niepublicznego „Stokrotka” w Gliwicach, tworząc ogniwo wspólnego łańcucha optymizmu utworzonego przez puzzle dzieci z różnych przedszkoli w Polsce.

Ten świąteczny dzień pełen był również innego rodzaju atrakcji. Po zakończeniu pracy plastycznej wszystkie przedszkolaki oraz cały personel przedszkola zgromadzili się na podwórku po to, aby wspólnie tworzyć siedmiobarwny krąg, bo każda grupa ubrała się w inny tęczowy kolor. Następnie dzieci prezentowały swoje talenty muzyczne, recytatorskie i taneczne, śpiewając i recytując wiersze o kolorach tęczy i nie tylko. Było bardzo wesoło, radośnie i kolorowo. Całości dopełniły poobiednie zabawy przy muzyce na placu zabaw, zabawy z chustą animacyjną oraz rozgrywki sportowe, które dostarczały dzieciom również wielu niezapomnianych wrażeń.

Tegoroczne Święto Optymizmu na pewno zapisze się na długo w naszej pamięci jako dzień uśmiechu i radości, bo „kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” J. Korczak.

Monika Pielasa

Wycieczka do „Kurkowa”Kino sferyczne „Zula Patrole”