Dzień Kropki gr. V

22 września 2020

W wtorek 15 września grupa V świętowała niezwykły Dzień kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Inspiracją stała się książeczka dla dzieci o tytule The Dot”, wydana w 2003 r. przez amerykańskiego ilustratora i pisarza Petera H. Reynoldsa. Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Przedszkolaki najpierw wysłuchały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem wykonały kropkowe biedronki, które posłużyły do zajęć matematycznych, podczas których dzieci utrwalały orientację w schemacie ciała, oraz uczyły się posługiwać pojęciami „pod”, „nad”. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły również galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie.

Aleksandra Lis

Dzień Przedszkolaka„Witamy Jesień poezją”