Dzień koloru pomarańczowego

27 listopada 2015

27 listopada w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy. Dzieci przyszły ubrane w ubranka w tym kolorze. Dzień ten uświetnił występ dzieci z gr. III, które przygotowały i wystawiły dla 3latków i 4latków inscenizację piosenki pt. „Jesienne zapasy”. Zachwyt publiczności rozbudziły postacie zwierzątek występujących w tej piosence, a zwłaszcza wiewiórek.

W gr. III dzień koloru pomarańczowego połączony był ze świętem marchewki, dlatego to warzywo tego dnia stale dzieciom towarzyszyło. Główną atrakcją było przygotowanie marchewkowego ciasta. Dzieci dzielnie tarły marchewkę, wsypywały kolejne składniki, ucierały i mieszały. Gdy ciasto się piekło 4latki ochoczo zabrały się do przygotowania soku marchwiowego, który wykonały przy użyciu sokowirówki.

Wiele radości sprawiła dzieciom degustacja soku i ciasta marchewkowego. Ciasto było tak smaczne, że nie został nawet okruszek.

Prowadzone w tym dniu zajęcia i zabawy miały na celu rozwijanie aktywności dzieci, a także propagowanie zdrowego sposobu odżywiania się.

To dopiero był marchewkowy dzień!

Teresa Nowak

Dzień Pluszowego MisiaZajęcia otwarte dla rodziców gr. III i IV