"Calineczka" - Teatr Lalek "Bajka"

20 marca 2017

Dnia 20 marca gościliśmy w naszym przedszkolu artystów z Teatru Lalek „Bajka”, którzy zaprezentowali przedstawienie na podstawie baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”.

Bajka o malutkiej dziewczynce, mierzącej zaledwie cal wzrostu, bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Dzieci z zapartym tchem i zaciekawieniem oglądały kolejne etapy wędrówki Calineczki oraz towarzyszyły jej w poznawaniu nowych przyjaciół. Na uwagę zasługiwały wszystkie kukiełki i ich piękne stroje. Dopełnieniem całości była wzruszająca muzyka i barwna scenografia, co pozwoliło aktorom na ukazanie całego piękna tej bajki. Na zakończenie wszyscy podziękowali aktorom gromkimi brawami za dostarczone emocje.

„Przyjaźń” – eksperyment gr. 9„Wiosenne kwiaty” – koło plastyczne „Mały plastyk”