"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie z policjantami 6-latki

9 września 2021

Ważnym elementem policyjnych działań „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania z dziećmi, poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Pilawscy dzielnicowi Sebastian Tomaszewski i Łukasz Rosłaniec  odwiedzili dzisiaj nasze 6-latki.

W trakcie rozmów z dziećmi funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady zachowania się na drodze, a w szczególności w okolicy przejść dla pieszych. Mundurowi przekazali informacje, które pozwolą im na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomią, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które są widoczne z daleka dla kierowców i znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych czy rowerzystów poruszających się po zmroku.

Podczas spotkania mprzedszkolaki aktywnie włączyły się w rozmowę i zadawały dzielnicowym wiele ważnych pytań. Żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.

Na zakończenie każde z dzieci otrzymało odblaskowe upominki. W akcję włączyli się również pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy za rok!!!

WITAMY W PRZEDSZKOLU!!!„Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju”