Alpaki w przedszkolu

25 kwietnia 2018

Dzięki uprzejmości pani Patrycji Sokół gościliśmy w naszym przedszkolu niecodzienne zwierzęta – Alpaki. Alpaka zamieszkuje górzyste tereny Ameryki Południowej. To inteligentne i łagodne zwierzęta. Szczególnie łatwo przywiązują się do dzieci. Alpakoterapia jest metodą, która wspomaga efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyszkolona alpaka, prowadzona przez wykwalifikowanego przewodnika- terapeutę.
Ta forma zajęć pozwala dzieciom oswoić się ze zwierzętami i uczy jak je traktować. Pomaga w niwelowaniu problemów emocjonalnych u dzieci oraz wspomaga leczenie wad rozwojowych.
Milutkie i przyjazne alpaki – Imbirek i Puszek – sprawiły naszym przedszkolakom ogromną radość.
Serdecznie dziękujemy za spotkanie;)

Koncert muzyczny LIMBOSZdrowe kanapki gr.III