21 października - Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2019

21 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić, jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy.

Główna ideą tego dnia jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać sie podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

Jak obchodzi się taki dzień? Wystarczy skierować do drugiego człowieka uśmiech, miłe słowo czy ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.

Tego dnia w szatni naszego przedszkola stanęło Drzewo Życzliwości i Pozdrowień, i każdy, kto tylko chciał, mógł napisać na listku miłe słowo. Tak od serca.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzliwość.

Spotkanie w Bibliotece w ramach projektu „Grunt to dobre wychowanie”Teatrzyk „Szewczyk Dratewka”