Przedmiot działalności

W roku szk. 2015/2016 praca wychowawczo-dydaktyczna ukierunkowana jest na rozbudzenie u dzieci poczucia przynależności narodowej oraz znajomości kultury i historii swojego miasta i regionu. Przez nauczycieli został opracowany program „Moje miasto, mój kraj”. Chcemy kształtować u dzieci przywiązanie do swojej miejscowości, regionu i ziemi ojczystej. W realizacji programu wspierać nas będą rodzice, którzy pomogą nam w urządzaniu kącików regionalnych.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska. Będziemy dzieci wprowadzać w świat literatury, budzić zaciekawienia książką, kształtować nawyki czytelnicze, dbania o książki i ich szanowanie. Wspólnie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Pilawie opracowano projekt „ Bajkowe cztery pory roku”, którego celem jest upowszechnianie czytelnictwa poprzez zabawę oraz rozwijanie zainteresowań i twórczości dziecięcej poprzez poznawanie i ilustrowanie bajek i baśni. Przez cały rok będziemy zapraszać do czytania książek przedstawicieli różnych zawodów.

W przedszkolu jest wdrażany program „ Optymistyczne Przedszkole”