Jasełka 2017

22 grudnia 2017

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Już od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali się do występów. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Zgodnie z tradycją, na koniec występów przyszedł Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. W tym roku Mikołaj przyniósł prezenty również dla „grzecznych„ rodziców. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto. Kolejny raz potwierdziły się słowa Jana Pawła II:
„Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym….”

Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Jasełek.

6-latki w Fabryce Bombek „Silverado”Koncert muzyczny „Duet trąbki z kontrabasem”